| romanu22 a întrebat:

Salut, ce inseamna sa faci contestatie? Funda.

Răspuns Câştigător
| doolsik09 a răspuns:

Adica daca crezi ca nota din evaluare nu reflecta ceea ce ai scris tu pe foaie, si crezi ca trebuia sa iei mai mult, atunci faci contestatie (adica irti va corecta din nou lucrare insa de catre alti profesori, din cate stiu eu de la Bucuresti) iar in considerare se va lua nota de dupa contestatie, insa sa stii ca nu e obligatoriu sa iti creasca nota. Poate si sa scada la fel de bine, pentru ca acolo se va corecta virgula cu virgulaa. Funda:*?

8 răspunsuri:
| daydreamer a răspuns:

Nu stiu exact procedura, dar daca nu-ti convine nota pe care ai luat-o, luacrarea va mai fi corectata odata. Personal nu-ti recomand sa faci, anul trecut a fost un tip la bac care initial luase 5 si ceva, iar dupa contestatie i-a iesit 4 si ceva si a picatrolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica sa vrei sa se mai corecteze nca odata lucrarea aceia( de exemplu la evaluare nationala, daca cineva ia nota mica pote sa spuna sa se mai corecteze inca odata lucrarea) dar fii atent! ca daca faci contestatzii aia iti mareasca nota daca considera ca au gresit si ca mai scrisese'i ceva bine ba chiar sa iti si scada daca vede o greseala punctatawinking asa ca e destul de naspa dar iti poti intreba profesorii daca merita si iti vor spune ei cel mai binewinking
pup!

| cristinutza07 a răspuns:

Adica nu iti convine ce nota ai luat la examen si iti iau aia de la scoala lucrarea si ti-o corecteaza la sange

| DjShizZelLE a răspuns:

CONTESTÁȚIE, contestații, s. f. Cale de atac prin care se face opunere la executarea unei hotărâri (judecătorești) sau prin care se cere anularea ei; (concr.) act întocmit în acest scop. ♦ Plângere îndreptată către un organ ierarhic superior împotriva actelor ilegale (sau considerate nedrepte) comise de organul ierarhic inferior, fapt pentru care se solicită revizuirea sau anularea hotărârii respective., Funda?

| Cruls a răspuns:

Inseamna sa iti corecteze din nou un profesor examenu sau testul in fata ta. sa vezi daca era corecta nota. funda?big grin

| imakeyoursmile a răspuns:

Pai cand nu esti multumit de un rezultat pe care l-ai obtinut la un examen sau ceva faci o contestatie (adica scrii acolo ca meritai mai mult sau mai putin si argumentezi) dar daca vrei sa faci o contestatie nu te sfatuiesc straight face

| Al_Alex_1996 a răspuns:

Inseamna sa iti corecteze din nou lucrarea un profesor si sa iti dea puncte in plus sau in minus in functie de rezultatul corecturii.