| 구미호 a întrebat:

Imi puteti da cam 10 site-uri cu tutoriale cum sa desenezi? In afara de mark crilley, nu conteaza in ce limba sunt, dar sa fie 10.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Loora a răspuns:

Http://www.desenatori.ro/

Pe mine m-a lasat placut surprinsa site-ul asta. Aici poti invata de la altii cum sa desenezi. Au un talent deosebit :)

1 răspuns:
| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns:

Desenatul nu se invata dupa net, se invata prin desenat, prin o munca foarte tulburatoare a sufletului, cand desenezi e ca si cand ai merge pe alta lume si iti poti imagina orice. Desenul este cea mai complexa arta, muzica este una foarte usoara care in unele momente se dificulteaza. Nu trebuie sa inveti din carti sau dupa net, arta desenului ti-o formezi singura, daca vrei sa ai rezultate incepe mai intai cu desenele animate, nu rade caci asa este, mai intai incepi cu ceva usor dupa aceea cu personaje din animeuri, deoarece sunt mult mai complexe, si iti spun sincer o sa iti ia foarte mult sa inveti dar o sa merite, sa imi spui rezultatele dupa ce incerci, si daca tot nu iti iese fa asa: deseneaza orice iti vine prin minte si dupa uita-te la un alt desen mai modifica la al tau cand te uiti la ala.Iti urez succes sper sa te ajute daca ceilalti nu au putut.