| electrovlad a întrebat:

Cat costa aceste timbre vechi, si aceste bacnote romanesti din 1945 respectiv 1947

http://s1380.photobucket.com/......3.jpg.html

Cine ma poate ajuta sa le vand?
Ofer funda :D

Răspuns Câştigător
| express11 a răspuns:

Baga-le pe okazii.ro

2 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Este puțin probabil că îți va da cineva vreun leu pe ele.
Monede sau mărci din anii 1945 - 1947 sunt cu duiumul.
Oamenii obișnuiți nu au ce face cu ele pentru că nu mai sunt uzuale.
Filateliștii sau numismații au astfel de obiecte cu sutele și nu au ce face cu ele.
Pe străzile din marile orașe sau pe la anticariate sunt multe standuri care expun astfel de emisiuni, pe care nu le ia nimeni nici măcar la kilogram.
Nu te îmbăta cu apă de ploaie!

| Medusa666 a răspuns:

Pai timbrele cele 2 in momentul de fata c-am 5-6 lei amandoua iar bacnota cu Carol si cea din '45 c-am 12 lei amandoua. big grin