Întrebare recomandată | alexandrw1999 a întrebat:

caut un profesor de desen din judetul Alba, sunt in clasa a8-a si vreau sa dau la arte.

2 răspunsuri:
| NH4OH a răspuns:

Sall.
Păi. nu te va învăța prea multe profesorul. Ce pot zice, eu am fost la cursuri de pictat/desenat și mi-a arătat 2-3 tehnici banale și gata. Eu cel mai mult am învățat pe net. Vedeam poze pe grupuri pe facebok, pe internet în general și mă inspiram de acolo, încercam să reproduc, căutam tehnicile prin care se făceau și pe yt poți găsi multe lucruri. Dacă ai talent și creeativitate, nu îți mai trebuie nimic înafară de materialele care sunt esențiale. Practic, creeativitatea o ai de când te naști, nu poți să te chinui să o ai prin a copia după pictori renumiți, artiști cunoscuți. Talent, probabil au mai mulți, dar nu știu să-l folosească pentru că tocmai, nu au creeativitatea.
Se spune că de la naștere avem un talent ascuns și pe parcurs îl aflăm încet, la timpul potrivit, apoi o să ne placă și o să trebuiască să-l lucrăm, să muncim la el ca să se dezvolte să ajungă la alt level. Muncă pentru alții, plăcere pentru tine.
Deci. ideea e că poți găsi pe net orice, folosește-te de el. Și aici sunt chestii explicate și nu necesită banii dați aiurea la profesor care probabil stă 15 minute să se scobească-n nas, iar alte 20 la bucătărie. Mi s-a mai întâmplat. Baftă.

Am și eu o întrebare pentru tine, scuze. Alba e un oraș mare? Ar fii fain să-l vizitez, mi-aș fii dorit să trec pe acolo când am fost la Tg.Mureș.