| L09L09L09 a întrebat:

Am un proiect la sociologie si nu am idee de teme sociale, imi poate da cineva cat mai multe exemple? Multumesc!

3 răspunsuri:
| KNST a răspuns:

Poti scrie despre boschetari, drogati, puscariasi, asistati social, bogatasi, bolnavi psihic, etc... etc.

| ash87 a răspuns:

Sau orice forma de discriminare?

Incearca sa faci despre ceva care chiar iti starneste interesul. Sa fie captivant tot procesul, cercetarea, scrisul, aportul tau personal.

Nu te grabi cu stabilirea unei teme, poate gasesti ceva cu adevarat fascinant pentru tine si chiar sa insemne ceva.

| RagnarokR a răspuns:

Poti scrie despre persoanele frustrate care au o impresie groaznica despre ei insisi si despre scaderea stimei de sine. iar ca solutie, multi au gasit jocurile pentru a trece de aceste obstacole psihicel, cum ar fi jocuri mmorp si first peron shooter.

poti sa cauti pe wikipedia despre aceste tipuri de jocuri si ce efecte eu ele asupra jucatorilor, efecte pozitive si negative. ce fel de persoane ar avea nevoie sa le joace ca pe o solutie alternativa a crizei personalitatii lor. incearca asta. e de moment si cel putin mie mi-ar placea sa citesc un astfel de proiect. ideea conteaza, detalii poti gasi pe net.

sper ca ai inteles ideea.