| bogdan171995 a întrebat:

AM de facut un proiect in echipe si mie mi-a revenit sarcina de a realiza un chestionar cu intrebari legate de tema "Aventrua si Calatorie". Ma puteti ajuta ca acest chestionar pentru ca nu am nicio idee de intrebari?

Răspuns Câştigător
| JoanJett a răspuns:

Hey! Si eu am facut la scoala capitolul ( nu proiect) aventura si calatorie. Uite cateva intrebari: De ce abordeaza literatura tema calatoriei? Care sunt cartile de aventura preferate si de ce? Daca ai putea calatori oriunde unde te-ai duce? Daca ai calatori in spatiu cum ai vrea sa arate locul in care mergi? Cu ce ai vrea sa calatoresti si ce mijloace noi si mai rapide de calatori ai inventa? Daca ar fi sa calatoresti in timp unde ai merge? Ai vrea sa calatoresti in trecut sau in viitor? De ce? Cu cine ti-ar placea sa calatoresti? Ce poti invata dintr-o calatorie? De ce iti place sa calatoreti? Cu ce iti place sa calatoresti? Daca ai calatori in spatiu cu ce ai calatori si cum ai vrea sa fie locuitorii acelei planete?

2 răspunsuri:
| Jazzberry12 a răspuns:

Pai, e destul de simplu. Poti sa te gandesti intai la locurile unde ti-ar placea tie sa calatoresti, ce iti doresti sa vizitezi, ce asteptari ai. Apoi, poti sa iti transformi propriile raspunsuri in intrebari pentru altii.
Niste intrebari care imi trec acum prin minte sunt de exemplu ''Ati calatori in jurul lumii pe bicicleta?'', ''Doriti sa vizitati obiective turistice cunoscute sau preferati sa mergeti in locuri pitoresti?'' etc.

| pisi12356 a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa-l faci si sa nu astepti pana in ultimul moment si in al doilea rand te gandesti cu multa atentie pe ce se bazeaza proiectul si sarcin ta ok multa bafta