| Ivan_Raul_1995 a întrebat:

Se poate mari vocal range-ul daca am 14 ani?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am mai răspuns la asta.
Chiar dacă ți se va răspunde de pe TPU că se poate, situația este aceeași.

| Ivan_Raul_1995 explică (pentru sadrian46):

Can in cat timp incepe sa sune mai bine vocea? Daca fac vocalize si cant cam o ora 2 pe zi

| sadrian46 a răspuns (pentru Ivan_Raul_1995):

Te rog să nu îmi mai pui întrebări adresate mie, la care sunt incompetent să răspund, căci mă determini să te ignor. Eu te-am ajutat cât am putut și o voi face în continuare.
Dta ai nevoie să te consulți în continuare cu un profesor de canto.
Numai el poate să aprecieze ce îmi ceri dta acum.

| Wr3nch a răspuns:

Ai mai multe sanse daca vorbesti cu un profesionist. Nu prea gasesti profesor de canto pe TPUlaughing

| Ineys a răspuns:

De ce nu s-ar putea?

https://www.youtube.com/watch?v=YeFzi146mJ0

Crezi ca tipu asta s-a nascut cu vocea asta? Nu, s-a antrenat din greu.

| JUNNKiE47 a răspuns:

Vorbeste cu cineva expert în domeniu, parerea mea este ca da