| Raluca046 a întrebat:

Spuneti-mi si mie antonimele in franceza pentru cuvintele:une bete inoffensive, la colline, de derriere.Mersihappy

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Une bête inoffensive- une bête sauvage;
De derrière- de devant;
Pentru "colline", care inseamna deal, cred ca ar merge "vallée", desi...formele de relief nu prea accepta antonime.

3 răspunsuri:
| Ralu20 a răspuns:

Pentru toate intrebarile care au legatura cu limba franceza poti gasi raspunsuri pe site-ul http://www.francaisfacile.com/!

| annee13 a răspuns:

La colline = La vallee (accent pe primul "e")
De derriere = l'avant
une bete inoffensive = une bete coupable (aici nu sunt prea sigurahee hee )

Sper ca te-am ajutat! :X

| Manne a răspuns:

Une bete dangereux, la vallee, de devant