| Alecsyoo1 a întrebat:

Stie careva raspunsul la ghicitoarea asta "Femeile amesteca in cafea de la stanga spre dreapta si nu invers de ce?" Mia spus o un barman deci un barman / ospatar poate stiu raspunsul?

1 răspuns:
| KenNine a răspuns:

Nu sunt barman dar cred ca aceta transmite ceva
ine este cel din fața ta? Un timid, un sensibil sau, dimpotrivă, o persoană egoistă? Descoperă acest lucru urmărind cu atenție cum amestecă în cafea…
Cu mâna dreaptă în sensul acelor de ceasornic
Este vorba despre o persoană tandră și sensibilă la problemele apropiaților săi. Poate fi un bun ascultător și un prieten de nădejde.
Cu mâna dreaptă, în sensul invers acelor de ceasornic
În acest caz, ai în față un individ curios. Pentru a-i atrage atenția, trebuie să știi să îl surprinzi. Dacă vrei să obții ceva de la el, fă-o imediat. Mâine, va fi prea târziu!
Cu mâna stângă, în sensul acelor de ceasornic
Ai de-a face cu o persoană sensibilă, chiar un pic visătoare și idealistă. Poate fi un om deosebit de credincios.
Cu mâna stângă, în sensul invers acelor de ceasornic
Chiar dacă îl plictisești, te ascultă până la capăt, dar în realitate nu crede nimic din ceea ce îi spui sau nu îl interesează. Este sceptic și superficial.