| TєηιѕιAℓвι a întrebat:

Stie cineva ce culori ies din combinatiile de culori rosu+verde, albastru+oranj si galben+violet?

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Rosu cu verde...violet. Albastru cu oranj...verde. Galben cu violet rosu sau portocaliu. Am sa ma intorc sa vad raspunsul corecthappy

15 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Rosu+galben= galben.
Albastru+oranj= verde
Galben+violet= albastru.

| valentingb a răspuns:

Pe bune, am nimerit?

| Decrepit a răspuns:

Cacaniu pe toata linia.

| paulthegame a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa incerci

| GoldVali a răspuns:

Bai vrei sa-ti cautam noi pe net? esti la liceul de arte, ia si amesteca culorile si afli imediat.

| cyalexander a răspuns:

Negru

| valentingb a răspuns (pentru cyalexander):

Nu-s expert, dar tot nu pot sa cred ca galben cu violet poate sa dea negru.

| Marmelada a răspuns:

O nuanta de gri combinat cu galben, gen. Ele sunt culori opuse. Dacă le amesteci... Nu prea e o culoare de folosit. Doar dacă vrei sa restaurezi un tablou vechi alb negru.

| alysshia a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa incerci chiar tu!
Bafta!

| ciudatu91 a răspuns:

Gri colorat

| ElenutzaElu a răspuns:

Sunt sigura! Rosu+verde=marou, daca pui mai nult rosu si mai putin verde iti iese un marou deschis depinde, albastru+oranj=un gri verzui iar galben+violet=un fel de violet deschis si cu putina senzatie de verde...

| DogaruDinu1999 a răspuns:

Toate negre

| DogaruDinu1999 a răspuns:

La toate negru

| Razvy_Razvy_1992 a răspuns:

Buna stie cineva ce culoare iese din rosu amestecat cu portocaliu?

| Orza_Alexandra_Irina_1981 a răspuns:

Maro verde incis roz