| Breakingthehabittonight a întrebat:

Stie cineva niste site`uri cu wallpapere :faine:? numai sa nu fie de gen avatarele.ro etc, nu imi plac (mersi)

4 răspunsuri:
| piktor a răspuns:

Http://abduzeedo.com/tags/wallpaper

Il alegi pe care vrei de acolo si mai jos in pagina o sa gasesti niste dimensiuni/ Resolutions ( de ex. 1280x1024px - rezolutia monitorului meu). dai clik pe una din acele dimensiuni si se av deschide wallpaper`ul amre pe ecran. apoi dai clik dreapta pe poza si Te uiti une ai Save as (sau ceva cu save:D) si salvezi poza. apoi poti sa o pui pe ecran ca si wallpaper.

Cas a vezi rezolutia monitorului tau dai clik dreapta de Desktop si alege Properties. Apoi mergi la Settings si te uiti care e rezolutia maxima a calculatorului :D si asa alegi rezolutia wallpaper`ului

Poate pare complicat dar caca stii cate ceva despre calculatoare e chair usor:D

| iSunnyAle a răspuns:

Http://www.desktopwallpapers.ro/main.php/v/Abstract+Wallpaper/

mie imi plac astea. sper ca si tie sa iti placa