| anonim_4396 a întrebat:

Sunt la un liceu cu profil economic si as dori sa stiu ce inseamna C. P. S si patrimoniu sau asa ceva?

2 răspunsuri:
| Simona a răspuns:

C. P. S=calitatea produselor si serviciilor, Patrimoniu=totalitatea drepturilor și a obligațiilor cu valoare economică, precum și a bunurilor materiale la care se referă aceste drepturi, care aparțin unei persoane fizice sau juridice.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

C. S. P=calitatea produselor si a servicilor... P. U=patrimoniul unitatii(contabilitate)