| danyboy2000 a întrebat:

Textul Interviu cu Dumnezeu in ce carte a lui Octavian Paler se afla scris. Multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este scris de octavian paler, chiar e a negat asta...imi pare rau sa te anunt, si eu am fost dezamagita cand am aflat
e foarte frumos…si nu conteaza cine l’a scris.Ar trebuie sa ne gandim la ceea ce e scris ca asta e cel mai important! De multe ori uitam ca suntem oameni si ne comportam ca niste animale,uitam sa iubim dar stim sa uram fara ca sa ne invete nimeni…am invatat sa apreciem mai mult defectele decat calitatile unei persoane si totusi spunem ca suntem buni,culti si cu suflet mare…eu zic ca toti ar trebui sa ne punem un semn de intrebare aici…imi place foarte mult acest text,m’a impresionat pana la lacrimi! de fapt, nu-i un text propriu-zis
e un colaj,asamblat pe un site obscur,probabil al vreunei secte,cult religios sau pseudo…
colajul e in engleza,iar traducerea este aproximativa deoarece, referirea la copii este interpretata ad-literam, ceea ce nu reprezinta intentia autorilor.pentru ca sunt convinsa ca-i o chestie de echipa, sa zic asa. uite site-ul:

http://www.theinterviewwithgod.com/popup-frame.html

totusi,in cartea "Convorbiri cu Octavian Paler" (2008, editura Corint), uita-te la pagina 86 si ai sa gasesti un Interviu…, interviu care e semnat de Octavian Paler. "Interviu cu Dumnezeu" a fost publicat si in "Micromagazin, Romanian Meridian" la 17 decembrie 2005.
e cam confuza tema asta, asa ca te las pe tine sa decizi;))

2 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Este scrisă în cartea „Avem timp". Îl poți citi de aici :
http://www.bizcar.ro/Octavian_Paler_Interviu_cu_Dumnezeu.php
Lectură plăcută!

| BlackMetalIsMyLife a răspuns:

Dannyboy2000, sunt fosta iarta-ma ca te-am parasit asearacrying