| Sory a întrebat:

Unde s-a nascut Constantin Brancusi?

17 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Se vede ca ai fost la scoala... s-a nascut la Hobita, Gorj...

cami
| cami a răspuns:

1 In Romania
2 In Gorj
3 la Hobitza

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Constantin Brancusi s-a nascut la 19 februarie 1876 la Hobita comuna Pestisani (Gorj) si s-a stins din viata in data de 16 martie 1957, la varsta de 81 ani

cristian
| cristian a răspuns:

La maternitate.

daniela
| daniela a răspuns:

Născut în data de 19 februarie 1876, Hobita, Gorj, Constantin este al cincilea copil al lui Nicolae şi Maria Brâncuşi.

| LoryM22 a răspuns:

Coloana infinitului din Târgu-Jiu

Constantin Brâncuşi (n. 19 februarie 1876, Hobiţa, Gorj — d. 16 martie 1957, Paris) a fost un sculptor român cu contribuţii covârşitoare la înnoirea limbajului şi viziunii plastice în sculptura contemporană. Constantin Brâncuşi a fost ales postum membru al Academiei Române.

| Selena a răspuns:

Coloana infinitului din Târgu-Jiu

Constantin Brâncuşi (n. 19 februarie 1876, Hobiţa, Gorj — d. 16 martie 1957, Paris)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde sa nascu costatin brancus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hobiţa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde s-a nascut constantin brincusi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-a nascut la Coloana infinitului din Targu-Jiu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sory constantin Brancusi s-a nascut la Tg-Jiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La hobita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Constantin Brancusi s-a nascut pe 19 februarie 1876 la Hobita si a murit pe data de 14 martie 1975 la varsta de 81 de ani!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Constantin brancusi(n.19 februarie 1876, hobita, gorj-d.16martie1957.paris

| Dragutzica2002 a răspuns:

Constantin Brancusi s-a nascut la Hobita, Gorj

| tequilla a răspuns:

La intrebarile astea gasesti raspunsul si pe google... ceva mai inteligent nu ai de intrebat? laughing