| anonim_4396 a întrebat:

Vad in foarte multe melodii grecesti cum ca femeile domina si mai vad ca ele incearca sa para mai masculine, chiar si vocea o fac mult mai groasa in general.
Imi explica cineva cum e cu cultura lor? Sau sunt doar conincidente?

3 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Fiecare artist se exprima cum vrea, asta nu inseamna ca e un trend general ce crezi tu!

| Iote a răspuns:

Nu "fac vocea mai groasa", ci asa o au grecoaicele. Unele o au mai subtire. Cat despre dominatie, exista multe popoare unde femeile nu se lasa calcate in picioare de barbati, asa cum o fac romancele. Acolo exista egalitate cu adevarat. Dominatoare sunt rusoaicele. Barbatii nu le ies din cuvant. Pe bune!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca este si egalitate, dar nu e vorba de asta. Ascult mai multe artiste grecoaice si in video arata ca isi aresteaza prietenu, ba ca il trezeste din somn, il cearta, etc. Vad des in video-uri astfel de actiuni.