| iuandfto a întrebat:

Vreau sa fac si eu o pictura dar nu am ideei. Va rog spune-ti-mi una dintre ideile voastre.

Răspuns Câştigător
| Black_Cherry a răspuns:

Peisaj de iarna sau de primavara

portret

o padure

un cantaret/cantareata care iti place tie

un bichon

o gargarita pe o frunza

un castel

o plaja

niste personaje sau un loc dintr-un film

natura statica(flori, vaze, fructe)

haine

un parc

un oras sau sat
poti face multe big grin

6 răspunsuri:
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Un camp de lalele, un peisaj de padure, un rasarit sau un apus, o barca cu pescari, o fortareata, un zbor de fluturi, un buchet de maci...

| cristi202 a răspuns:

1) Fa ceva ce neaparat iti place. Altfel, e posibil ca la jumatatea drumului sa te opresti. Exemplu: mie imi place contrastul dintre lumina si intuneric, si, daca ma apuc de un desen sau pictura pe aceasta tema, sa zicem un foc de tabara in amurg, am sanse reala sa il termin, pentru ca ma fascineaza subiectul.
2) Ai grija la nivelul la care esti. Daca esti incepatoare, cauta sa faci ceva mai simplu, altfel ai sanse sa realizezi un kitch in toata regula, pentru ca pictura isi are regulile ei stricte, si, ca in orice domeniu de altfel, nu poti sa faci dintr-o data ceva complex si sa si reusesti. Daca esti mai avansata, iti poti permite sa faci ceva mai deosebit, mai complex
3) Lipsa de inspiratie? Odata ce esti pe aici, ai o sursa de inspiratie enorma - internetul. Google te poate ajuta cu sectiunea "Imagini". Tasteaza ceea ce ti-ar place sa pictezi, si vezi imaginile, si poate ca una iti va da inspiratia necesara. Tasteaza in engleza, asa ai mai multe sanse de a gasi ceva bun (ai acces la mai multe imagini pe acel subiect)

lolita
| lolita a răspuns:

O pictura pentru incepatori este "cosul cu fructe", eu asa am inceput sa pictez.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ai putea sa pictez olimpiada de iarna de la vancuvarn cu toti sportivi

| Helene a răspuns:

Pai incearca sa pictezi ceva pe tema 1 Martie sau 8 Martie ca tot se apropie sau ghivece de flori, peisaje[vara, iarna]poti face niste portrete daca te pricepi

| Emanuel_1209 a răspuns:

Acum 2 zile eram in drum spre biblioteca si vad asa un blao cu un fel de tufisuri gigantice ununl in stanga scarilor si unul in dreapta.Ai putea sa desenezi asta si mai jos o trecere de pietoni cu un pieton mort(o trambulina de aia nu un om mort)si dupa bloc tot asa. Daca ai priceput si ai talent iti va iesi foarte bine.Va rog da-mi fundita!