| cllauddiuu a întrebat:

Vreau sa ma duc prin targuri sa caut vechituri valoroase.
Imi enumerati cateva marci valoroase. autori tablouri etc. lucruri valoroase

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Ca sa poti gasi vechituri valoroase ai nevoie de o combinatie de noroc si (mult mai important) o cunoastere foarte serioasa a multor domenii.

Oamenii care castiga bani din treaba asta sunt niste profesionisti care si-au dedicat viata acestui lucru. Sunt experti in pictura, experti in numismatica, experti in grafologie, si asa mai departe.

Este foarte putin probabil sa te duci intr-un targ de vechituri si sa gasesti un Aman, si inca si mai putin probabil sa-l recunosti fara nici o pregatire in domeniu.

1 răspuns:
| Victor_Flaut_1994 a răspuns:

Te-ai uitat prea mult la History channel laughing, da pai nu prea tin de marca, ci de era artei in care au fost construite(Art Deco prin jurul anilor '20, Arta victoriana in jurul anilor 1860-90) si nu cred ca ai gasi un cumparator.Iar de gasit in obor, vin rromi cu tot felul de prostii, de la telefoane pana la periute de dinti.