| Cristinautzapisicutza a întrebat:

Vreau si eu Texte haioase de Craciun

12 răspunsuri:
| Alle15 a răspuns:

Acum, cind sarbatorile crestine se apropie cu repeziciune iti doresc: pace in suflet, bucurie fara margini, sanatate cat cuprinde, credinta in bine.

Fie ca anul care incepe sa ti se astearna in cale, poteca neteda, vegheata de stelute norocoase si ingeri balai! Iar dorintele tale, toate-toate sa se implineasca, cate una in fiecare zi…!

La multi ani cu veselie, sanatate pe vecie, casa plina de bucate, dragoste pe saturate, bani la greu, noroc cu carul, ce doriti si sus paharul!

Ori de cate ori petrec timp departe de tine, imi pare ca e timp irosit. Tu dai inteles zilelor vietii mele. N-as putea sa-mi petrec sarbatorile de iarna nicaieri altundeva decat langa tine. Noi doi, multa zapada, ascultand colinde… Nu e nimic mai imbietor.

Sarbatori fericite impreuna cu familia si prietenii, in jurul bradului frumos impodobit. Sa primiti cadourile mult visate si sa pasiti in noul an cu speranta si iubire. La multi ani!

Un Craciun imbelsugat petrecut alaturi de familie si persoanele dragi. Un an nou mult mai bun si cu realizari pe toate planurile. La multi ani si la multi bani!

Craciunul este la fel ca o zi la locul de munca: tu faci toata treaba si tipul ala gras in costum primeste toata aprecierea!

Le voi cumpara copiilor mei cateva baterii de Craciun, cu un biletel pe care va scrie: jucariile nu sunt incluse!

Baiatul meu m-a intrebat: Tata, de ce toti oamenii isi lasa aprinse luminile de Craciun? Si eu i-am raspuns: Ca noi sa ne dam seama unde stau betivii.

Mos Craciun stie cand dormim, stie cand suntem treji. Suna ca si cum Mos Craciun ar avea Facebook.

Beat, fericit! Sunt Craciun.

Tot ce vreau de Craciun esti tu! Glumesc, vreau o masina!

Mos Craciun a avut cea mai buna idee: viziteaza oamenii o data pe an

Nu-ti face griji ce mananci intre Craciun si Anul Nou! Fa-ti griji de ceea ce mananci intre Anul Nou si Craciun!

Cele mai bune cadouri din jurul bradului de Craciun: prezenta unei familii, toata impachetata unul intr-altul.

Sunt impotriva sarbatorilor care ma separ de banii mei!

Stii ca imbatranesti, cand Mos Craciun incepe sa-ti para tanar.

Cel care nu are Craciunul in inima sa nu il va gasi niciodata sub un brad.

Am vazut astazi ceva foarte dragut intr-o vitrina si am vrut sa ti-l cumpar pentru Craciun, dar mi-am dat seama ca era doar reflexia mea.

Draga Mos Craciun, poti sa nu mai ho-ho-ho-esti atata si sa vii sa ma ajuti sa gatesc, sa cos si fac curat?

DND Sunt calare pe cos!

Draga Mos Craciun, tot ce imi doresc de Craciunul asta este sa am un par des si un corp slab si te rog sa nu mai intelegi invers ca anul trecut.

Tocmai i-am cumparat fostei sotii un cadou de Craciun: o matura care vine cu 6 lectii gratuit de zbor.

Draga Mos Craciun, ai putea, anul asta, sa le trimiti haine tuturor acelor fete goale din telefonul lui tati?

Singurul om orb din perioada Craciunului este cel care nu are Craciunul in inima lui.

Sper sa.ti placa, sarbatori fericite :*

| ThePerfictionIsADream a răspuns (pentru Alle15):

Imi plac foarte mult! De unde le ai?

| Xtadelo a răspuns:

Buna
Toti o sa-ti dea texte dupa nethee hee, cauta chiar tu pe google si o sa gasesti cate vrei.
Craciun fericit!

| Empathizer a răspuns:

Sarbautori Fericite!

| bugativeyRO a răspuns:

De craciun, fii nebuun fii handicapat
Spune da ori spune nu la sula si **** laughing

| ThePerfictionIsADream a răspuns:

- Nu suna la 112 daca la tine in camera vezi un barbat gras si cu barba lunga care vrea sa te vare intr-un sac, caci este trimis de catre mine… Mi te-am cerut ca dar de Craciun.

- Sarbatorile cand vin, sa va fie cosul plin, sa aveti pe saturate, casa plina, sanatate! Punga sa geama de bani, mult noroc si La Multi Ani!

- Sa stii ca Mos Craciun este sechestrat la mine acasa! Daca vrei sa vina si la tine, trebuie sa-mi dai ceva acel ceva ce imi doresc tare mult…winking

- Ho! Ho! Ho! Ati vazut un ren maro? Sau un spiridus in bleu? S-aveti Mos gustos, bogat, un An Nou de invidiat, sanatate, La Multi Ani (si la multi bani)!

- De acest Craciun imi doresc o multime de cadouri, dar nu de la Mos Craciun, ci de la tine…

- Nu este de mirare ca Mos Craciun este mereu plin de bucurie. El stie unde stau fetele nu prea cuminti…

- La ferestre cad stelute, iar pe foc sunt sarmalute, bradul este gata impodobit, Mosul este cam grabit si pe tine iar te-a sarit!

- Cred in Mos Craciun si mai cred in dragostea adevarata pentru ca intotdeauna in seara de Ajun dorintele mele s-au implinit… Te-am am pe tine…

- I-am trimis Mosului niste poze cu tine si uite ce cadou ti-a facut el de Craciun dupa ce le-a vazut, o carte cu poezii de dragoste numai pentru tine! Esti asa frumoasa incat s-a indragostit Mosul de tine!

- De Craciun i-am cerut Mosului altceva decat cadouri, i-am cerut sa-mi imprumute un ren sa zbor cu el pana la nori ca sa pot saruta fiecare fulg ce-o sa cada peste tine in noaptea de Craciun.

- Mos Craciun bate la usa, scoate mana din manusa, si va da din palma lui darurile cerului, langa brad si langa foc sa va umple de noroc!

- Tot anul m-am gandit ce mesaj de Craciun sa-ti trimit, dar acum craciunul a venit si mesajul tot nu l-am gasit, asa ca iti urez doar un Craciun Fericit!

- Iti urez ca sa ai parte de totul si nimic in acest Craciun! … Sa ai parte de TOT ce e mai bun si NIMIC din ce te poate face sa suferi!

- Pe la colturi uni spun, ca exista mos craciun, ca i-ai scris si c-o sa vina sa v-aduca-n pumni lumina! Langa brad si langa foc, sa va umple de noroc!

- L-am visat pe Mos azi noapte, venea tare de departe cu un sac mare in spate sa aduca sanatate, deci asteapta-l ca el vine, chiar daca acum este la mine!

- Un an nou mai fericit, Cu de toate garnisit, Sanatate si iubire Si cu multa fericire!

- Sa va fie casa, casa / Cu bucate noi pe masa / Mos Craciun cu sacul plin / Drumu’n viata cat mai lin / Bogatie cata vreti / Sanatate pentru toti / Iar la anul care vine / Sa va fie si mai bine!

- Iata vine Mos Craciun, fara sanioara, Un ren e bolnav nu-i zapada afara, Dar in sacul lui are incarcate, Sincere urari, multa sanatate, Doar belsug in casa si o viata frumoasa… LA MULTI ANI!

- Sunt virusul Mos Craciun. Daca vrei cadouri, trimite telefonul tau la adresa pe care o vei primi in urmatorul mesaj sms.

- Mos Craciun cu suflet bun, Sa va aduca in Ajun, Carduri VISA Diamant, Carnavaluri pe la Rio, Brazilience-n custodie, Haide, gata cu VISAtul, este gata cozonacul!

- E Craciun! Este divin! Ne uitam pe geam afara…prin zapada Mosul zboara? …Ni se trage de la vin si simt ca ma ia cu lesin…

- BOC, BOC, BOC la usa ta,
Vreau sa iti urez ceva.
Iti doresc sa fii Nastase,
Sa ai minim patru case.
Iti urez sa fii Videanu,
Ca sa vinzi borduri tot anul.

Sa fii mai istet ca Geoana,
Si la bani peste Prigoana.
Sa tot bei coniac cu toiu
Ca nea Nicu Vacaroiu.

Ca Basescu de barbat
Ca sa dormi cu Udrea-n pat.
Asta am avut de spus.
LA MULTI ANI!
Paharul sus! FUNDA?

| ThePerfictionIsADream a răspuns:

- Nu suna la 112 daca la tine in camera vezi un barbat gras si cu barba lunga care vrea sa te vare intr-un sac, caci este trimis de catre mine… Mi te-am cerut ca dar de Craciun.

- Sarbatorile cand vin, sa va fie cosul plin, sa aveti pe saturate, casa plina, sanatate! Punga sa geama de bani, mult noroc si La Multi Ani!

- Sa stii ca Mos Craciun este sechestrat la mine acasa! Daca vrei sa vina si la tine, trebuie sa-mi dai ceva acel ceva ce imi doresc tare mult…winking

- Ho! Ho! Ho! Ati vazut un ren maro? Sau un spiridus in bleu? S-aveti Mos gustos, bogat, un An Nou de invidiat, sanatate, La Multi Ani (si la multi bani)!

- De acest Craciun imi doresc o multime de cadouri, dar nu de la Mos Craciun, ci de la tine…

- Nu este de mirare ca Mos Craciun este mereu plin de bucurie. El stie unde stau fetele nu prea cuminti…

- La ferestre cad stelute, iar pe foc sunt sarmalute, bradul este gata impodobit, Mosul este cam grabit si pe tine iar te-a sarit!

- Cred in Mos Craciun si mai cred in dragostea adevarata pentru ca intotdeauna in seara de Ajun dorintele mele s-au implinit… Te-am am pe tine…

- I-am trimis Mosului niste poze cu tine si uite ce cadou ti-a facut el de Craciun dupa ce le-a vazut, o carte cu poezii de dragoste numai pentru tine! Esti asa frumoasa incat s-a indragostit Mosul de tine!

- De Craciun i-am cerut Mosului altceva decat cadouri, i-am cerut sa-mi imprumute un ren sa zbor cu el pana la nori ca sa pot saruta fiecare fulg ce-o sa cada peste tine in noaptea de Craciun.

- Mos Craciun bate la usa, scoate mana din manusa, si va da din palma lui darurile cerului, langa brad si langa foc sa va umple de noroc!

- Tot anul m-am gandit ce mesaj de Craciun sa-ti trimit, dar acum craciunul a venit si mesajul tot nu l-am gasit, asa ca iti urez doar un Craciun Fericit!

- Iti urez ca sa ai parte de totul si nimic in acest Craciun! … Sa ai parte de TOT ce e mai bun si NIMIC din ce te poate face sa suferi!

- Pe la colturi uni spun, ca exista mos craciun, ca i-ai scris si c-o sa vina sa v-aduca-n pumni lumina! Langa brad si langa foc, sa va umple de noroc!

- L-am visat pe Mos azi noapte, venea tare de departe cu un sac mare in spate sa aduca sanatate, deci asteapta-l ca el vine, chiar daca acum este la mine!

- Un an nou mai fericit, Cu de toate garnisit, Sanatate si iubire Si cu multa fericire!

- Sa va fie casa, casa / Cu bucate noi pe masa / Mos Craciun cu sacul plin / Drumu’n viata cat mai lin / Bogatie cata vreti / Sanatate pentru toti / Iar la anul care vine / Sa va fie si mai bine!

- Iata vine Mos Craciun, fara sanioara, Un ren e bolnav nu-i zapada afara, Dar in sacul lui are incarcate, Sincere urari, multa sanatate, Doar belsug in casa si o viata frumoasa… LA MULTI ANI!

- Sunt virusul Mos Craciun. Daca vrei cadouri, trimite telefonul tau la adresa pe care o vei primi in urmatorul mesaj sms.

- Mos Craciun cu suflet bun, Sa va aduca in Ajun, Carduri VISA Diamant, Carnavaluri pe la Rio, Brazilience-n custodie, Haide, gata cu VISAtul, este gata cozonacul!

- E Craciun! Este divin! Ne uitam pe geam afara…prin zapada Mosul zboara? …Ni se trage de la vin si simt ca ma ia cu lesin…

- BOC, BOC, BOC la usa ta,
Vreau sa iti urez ceva.
Iti doresc sa fii Nastase,
Sa ai minim patru case.
Iti urez sa fii Videanu,
Ca sa vinzi borduri tot anul.

Sa fii mai istet ca Geoana,
Si la bani peste Prigoana.
Sa tot bei coniac cu toiu
Ca nea Nicu Vacaroiu.

Ca Basescu de barbat
Ca sa dormi cu Udrea-n pat.
Asta am avut de spus.
LA MULTI ANI!
Paharul sus!

| BMTHMada a răspuns:

- Nu suna la 112 daca la tine in camera vezi un barbat gras si cu barba lunga care vrea sa te vare intr-un sac, caci este trimis de catre mine… Mi te-am cerut ca dar de Craciun.

- Sarbatorile cand vin, sa va fie cosul plin, sa aveti pe saturate, casa plina, sanatate! Punga sa geama de bani, mult noroc si La Multi Ani!

- Sa stii ca Mos Craciun este sechestrat la mine acasa! Daca vrei sa vina si la tine, trebuie sa-mi dai ceva acel ceva ce imi doresc tare mult…winking

- Ho! Ho! Ho! Ati vazut un ren maro? Sau un spiridus in bleu? S-aveti Mos gustos, bogat, un An Nou de invidiat, sanatate, La Multi Ani (si la multi bani)!

- De acest Craciun imi doresc o multime de cadouri, dar nu de la Mos Craciun, ci de la tine…

- Nu este de mirare ca Mos Craciun este mereu plin de bucurie. El stie unde stau fetele nu prea cuminti…

- La ferestre cad stelute, iar pe foc sunt sarmalute, bradul este gata impodobit, Mosul este cam grabit si pe tine iar te-a sarit!

- Cred in Mos Craciun si mai cred in dragostea adevarata pentru ca intotdeauna in seara de Ajun dorintele mele s-au implinit… Te-am am pe tine…

- I-am trimis Mosului niste poze cu tine si uite ce cadou ti-a facut el de Craciun dupa ce le-a vazut, o carte cu poezii de dragoste numai pentru tine! Esti asa frumoasa incat s-a indragostit Mosul de tine!

- De Craciun i-am cerut Mosului altceva decat cadouri, i-am cerut sa-mi imprumute un ren sa zbor cu el pana la nori ca sa pot saruta fiecare fulg ce-o sa cada peste tine in noaptea de Craciun.

- Mos Craciun bate la usa, scoate mana din manusa, si va da din palma lui darurile cerului, langa brad si langa foc sa va umple de noroc!

- Tot anul m-am gandit ce mesaj de Craciun sa-ti trimit, dar acum craciunul a venit si mesajul tot nu l-am gasit, asa ca iti urez doar un Craciun Fericit!

- Iti urez ca sa ai parte de totul si nimic in acest Craciun! … Sa ai parte de TOT ce e mai bun si NIMIC din ce te poate face sa suferi!

- Pe la colturi uni spun, ca exista mos craciun, ca i-ai scris si c-o sa vina sa v-aduca-n pumni lumina! Langa brad si langa foc, sa va umple de noroc!

- L-am visat pe Mos azi noapte, venea tare de departe cu un sac mare in spate sa aduca sanatate, deci asteapta-l ca el vine, chiar daca acum este la mine!

- Un an nou mai fericit, Cu de toate garnisit, Sanatate si iubire Si cu multa fericire!

- Sa va fie casa, casa / Cu bucate noi pe masa / Mos Craciun cu sacul plin / Drumu’n viata cat mai lin / Bogatie cata vreti / Sanatate pentru toti / Iar la anul care vine / Sa va fie si mai bine!

- Iata vine Mos Craciun, fara sanioara, Un ren e bolnav nu-i zapada afara, Dar in sacul lui are incarcate, Sincere urari, multa sanatate, Doar belsug in casa si o viata frumoasa… LA MULTI ANI!

- Sunt virusul Mos Craciun. Daca vrei cadouri, trimite telefonul tau la adresa pe care o vei primi in urmatorul mesaj sms.

- Mos Craciun cu suflet bun, Sa va aduca in Ajun, Carduri VISA Diamant, Carnavaluri pe la Rio, Brazilience-n custodie, Haide, gata cu VISAtul, este gata cozonacul!

- E Craciun! Este divin! Ne uitam pe geam afara…prin zapada Mosul zboara? …Ni se trage de la vin si simt ca ma ia cu lesin…

- BOC, BOC, BOC la usa ta,
Vreau sa iti urez ceva.
Iti doresc sa fii Nastase,
Sa ai minim patru case.
Iti urez sa fii Videanu,
Ca sa vinzi borduri tot anul.

Sa fii mai istet ca Geoana,
Si la bani peste Prigoana.
Sa tot bei coniac cu toiu
Ca nea Nicu Vacaroiu.

Ca Basescu de barbat
Ca sa dormi cu Udrea-n pat.
Asta am avut de spus.
LA MULTI ANI!
-------------------------------------------
☺Sper ca ti-a plericite iti placut.Sarbatori fericite iti doresc!

| ALECSHD a răspuns:

De Craciun, vreau sa fi tu cadoul meu.

| bossdebossmafiot a răspuns:

Mos Craciun si prietenii sai!