| anonim_4396 a întrebat:

A facut cineva asigurare RCA anul asta la un moped (49cc)? Cat a costat? Eu am mers sa intreb cat costa si mi-a zis 220Lei 6 luni, la masina m-a costat 250 Lei pe un an.Mi-a zis ca cei cu scutere sunt mai neatenti, si de asta costa mai mult.Anul trecut am dat 50 Lei pe 6 luni, acum de cand scuteristii au nevoie de permis au devenit mai neatenti sau cum vine asta?

6 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Daca se putea face pe 3 luni, era mai bine, ca oricum merg cu scuterul doar 3 luni ca vine iarna...

| hp8510p a răspuns (pentru ombladon):

Te-ai dus la mai multe firme de asigurari si toate aveau preturile peste 200 de lei?

| hp8510p a răspuns:

220 de lei 6 luni? Parca era 60 de leilaughing

| ombladon a răspuns (pentru hp8510p):

Pai anul trecut am dat 50 Lei, acum cand m-am dus, mi-a cerut 220 lei...

| iuddavali a răspuns:

Calculezi si vezi

https://www.facebook.com/......malink.php

e metoda simpla.

Răspuns utilizator avertizat