| claudiusto95 a întrebat:

A fost cineva la RAR cu o MOBRA SUPER 50? In ce categorie se incadreaza?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca la moped.
Poti verifica si tu daca are caracteristicile tehnice prevazute pentru moped, citez:
"21. moped - vehicul, cu două sau trei roţi, a cărui viteză maximă prin construcţie este mai mare de 25 km/h, dar nu depăşeşte 45 km/h şi care este echipat cu un motor cu ardere internă, cu aprindere prin scânteie, cu o capacitate cilindrică ce nu depăşeşte 50 cmc sau cu un alt motor cu ardere internă ori, după caz, electric, a cărui putere nominală continuă maximă nu depăşeşte 4 kW, iar masa proprie a vehiculului nu depăşeşte 350 kg, neincluzând masa bateriilor în cazul vehiculului electric."

| claudiusto95 explică (pentru Ioandelasal):

Doar viteza de deplasare este mai mare. In rest toate sunt ok.Acum nu stiu ce sa spun

| Ioandelasal a răspuns (pentru claudiusto95):

Din cate am auzit viteza poate fi limitata. Nu stiu cum se face practic, n-am avut nici o tangenta cu motocicletele.