| anonim_4396 a întrebat:

Acum o ora mi-am vândut mașina, un Audi A6 din 2013 cu motor de 3000 diesel și vreau sa îmi cumpar cât mai rapid posibil altceva, vreau sa îmi cumpar ceva 4x4 tot cu motor de 3.0, pana in 16.000-16.500€ euro, însă se poate și mai puțin, deci, ma uitam pe un site la niște masini din Germania și am găsit un Audi Q7 din 2007, cu doatari f bune și 225. 000km la 11.000€, m-am gândit ca ar merita, însă am mai văzut și un BMW X5, 2007, 3.0 diesel, tot la cam 11.000€ dar are 178. 000km și dotări cam pe acolo, ma gândesc sa păstrez și o suma de bani in caz ca se duce ceva la mașina, însă nu stiu ce sa aleg, îmi plac ambele, dar sunt intr-o dilema, ce sa aleg? Va rog sa ma ajutati, dau funda, in 10 zile maxim trebuie sa am o mașina persoana pe mâna neaparat!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice ai alege faci oricum o afacere extrem de proasta. Sa dai o masina relativ noua pe un cazan cu sute de mii de km si 11 ani?

| Începătorul988 a răspuns:

Audi a7 sportback 3. 0tdi quattro, bmw 535xDrive F10,.Succes.

| adrianalbota1 a răspuns:

Eu zic sa alegi prima varianta.