| Feyenooord666666 a întrebat:

Alta intrebare magica, dau funda.
Uleiul de la cutia de viteze trebuie schimbat? Cutie manuala.

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Fbricantul spune ca nu, oamenii zic ca da.Tu faci cum crezi. Fabricantul spune ca fluidul din transmisie moare masina si el inca va fi bun.Deci daca cel care fabrica masina zice ca nu se schimba atunci inseamna ca nu se schimba. Eventual completezi daca s-a pierdut sau pui altul daca ai o reparatie acolo.Bine vorbesc de masinile astea dupa 2000, alea mai vechi parca se mai schimba fluidul asta de transmisie.Dar de ex la masinile germane la toate asa scrie in carte, asa spune fabricantu ca nai ce schimba.Deci in manualu masinii asa scrie ala nu se schimba.Dar oate depinde si de masina, desi fluidul ala e racit, nu unge piese la temp f mari asa cum se intampla cu uleiul din motor, deci eu cred pe fabricant ce spune ala.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie, ca orice ulei

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Raspunsul magic - Scrie in manual.

| pulx a răspuns:

Daa

| Mejdej a răspuns:

Logic ca trebuie schimbat