| ady18 a întrebat:

Alut, am o problema am un cd player auto Sony expload cdx-gt111 si fata nu se aprinde, cateodata se aprind pixeli si se sting treptat ce poate fi? Va rog un sfat?

4 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Display-ul defect, eventual contacte imperfecte.

Sfat, fie il desfaci si iti incerci norocul, sau mai bine cauti un alt player la mana a-2-a si asa cu 100 de lei ai unul si cu usb.

| ady18 explică (pentru OldSoul):

Si daca il desfac ce ii pot face?

| OldSoul a răspuns (pentru ady18):

Din cate stiu diaplayurile alea au un fel de banda prin care se face legatura dintre placa si display, deci ai putea verifica sa nu fie cumva pusa gresit sau sarita putin de la locul ei.

| ady18 explică (pentru OldSoul):

Am sa ma uit