| alexutzu08 a întrebat:

Am auzit ca motoarele yamaha enduro care sunt fabricaste din 2005 incoace sunt fabricate in spania e adevarat?

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Yamaha are fabrici in Europa in Olanda, Spania, UK, Italia, Franta, Turcia. Noul Super Tenere, fiind destinat in principal pietei europene este singurul model de motocicleta fabricat in Spania, in rest mai sunt 3 modele de Quad-uri dar in rest nu exista absolut nimic facut pe teritoriul Spaniei, din 2014 va incepe productia pentru alte 2 modele dar nu de motociclete ci de SkyJet-uri in Spania!

1 răspuns: