| LED23 a întrebat:

Am cumpărat o masina de la un parc auto in rate, dar nu am semnat niciun contract de vanzare cumparare si cel de la care am cumpărat masina mi-a cerut o poza cu contractul de vanzare cumparare, ce inseamna asta?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Daca ai primit factura, nu mai e nevoie de vreun contract.

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Pai trebuie sa te hotarasti, ori ai cumparat de la parcul auto, caz in care trebuia sa primesti o factura, ori ai cumparat de la cel care ti-a cerut poza, caz in care trebuie sa ai un contract intre tine si el, din care un exemplar ii apartine.

| LED23 explică (pentru regis):

Cel de la parcul auto mi-a cerut poza cu contractul de vanzare cumparare al mașinii, dar eu nu am semnat nimic cum ca as fi cumparat masina

| LED23 explică (pentru regis):

Si nu cred ca mi-a dat nici vreo factura ceva

| regis a răspuns (pentru LED23):

Daca nu ai semnat un contract si nu ai primit nici o factura, practic nu ai cumparat nimic. Probabil cei de la parcul auto au omis sa faca contractul si au crezut ca ai luat tubtiate exemplarele, altfel e absurd sa iti ceara o poza la un contract pe care nu l-ati încheiat.

| LED23 explică (pentru regis):

Am primit factura brieful mic si mare, si circulatia de autorizatie provizorie si o factura cum ca am platit masina

| regis a răspuns (pentru LED23):

Daca ai primit factura, nu mai e nevoie de vreun contract.

| ioana748 a răspuns:

Ceva lipseste si pare dubios.
Sa nu fie vreo escrocherie.
Doamne ferește.