| anonim_4396 a întrebat:

Am cumparat o masina si am inscris-o pe mine, mare greseala. Eu fiind tanar, platesc asigurarea undeva la 1500 lei pe an. Cum procedez sa trec masina pe mama si care sunt costurile? Am inteles ca pe numele ei o sa platesc undeva la 600 lei pe an (si ea nu are permis). Multumesc!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i deloc greseala, ca tu sofezi masina, nu?
Cum esti incepator, este imposibil sa nu ai un accident, iar daca tu nu esti asigurat tu, fiind sub 25 de ani si incepator, platesti cu varf si indesat reparatiile la ambele masini.

Stai, ca acum vad! Tu ai avut deja 2 accidente din vina ta si tot vrei sa faci asigurare pe numele mamei tale?
De ce? Te dau banii afara din casa?
Doua reparatii de masini te pot ajunge la 4-5000 lei cu usurinta.
Uite aici:
"in 16 Noiembrie 2019 "presus" a intrebat:
Salutare! Am avut luna asta doua mici accidente provocate de mine. Primul s- a incheiat cu aripa lovita si usa zgariata, iar al doilea pe care l- am lovit la cateva zile dupa, s- a incheiat cu aripa? "

suntserios
| suntserios a răspuns:

Aceeasi procedura pe care ai facut-o si tu cand ai cumparat masina. Contract de v-c si restul procedurilor

suntserios
| suntserios a răspuns:

Aaaa, si incearca sa nu iei in considerare raspunsurile userului Ioneasca, rolul ei pe TPU e de dezinformare.

| Goete a răspuns:

In Romania asigurarea trebuie sa fie facuta neaparat pe mumele proprietarului? Daca si mama ta conduce masina ar trebui sa poata fi asigurarea pe numele ei

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum faci sa treci mașina pe mama ta? Simplu! Când o vezi pe trecerea pentru pietoni, accelerezi.