| Lupu_Emi_1993 a întrebat:

Am cumparat un audi a6 2006 3.0 tdi quatro cutie automata si in viteza a 3a intre 1800 si 2000 de turatii imi trepideaza masina la fel si in viteza a 4a... de la ce poate fi problema?

5 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Trepidatiile pot fi din volanta
Scuturatul mai poate fi si de la suportii de motor slabiti sau consumati, desi la relanti ar trebui sa scuture foarte tare.
Mai bine o duci la un mecanic auto.
Echilibrează roțile. Fă geometria roților

| Lupu_Emi_1993 explică:

Am fost la servis am schimbat toata directia pe fata. Am pus un tester pe ea si a avut o eraore la cutie nu foarte importanta. Si in continuare la fel se manifesta

| claudyyya a răspuns:

Poate fi volanta, cutia de viteze(deoarece e automata posibil sa nju mai prinda), echilibratul rotilor, directia, cel mai bine mergi la service cu ea.

| Staicu_Ionut_1994_Zvd6 a răspuns:

Salut aceeasi problema o am si eu am cumparat acum cateva zile aceeasi masina si imi face la fel... daca rezolvi te rog sa ma anunti si pe mine care ar fi problema?

| Lupu_Emi_1993 explică (pentru Staicu_Ionut_1994_Zvd6):

Convertizoru de la cutia de viteze schimbat in jur de 600 euro!