| DanteNuWhat a întrebat:

Am dat traseul azi si un politist ma sabotat pot face ceva? azi am dat traseul prima oara si se vedea ca nu ma place politistul ca vorbea rastit la mine, mi-a spus sa pornesc la drum si ce face el? iese sa vada ceva si in timp ce iese trage frana de mana usor si am mers cu frana de mana ca nu mi-a atras atentie absolut deloc la ea apoi ma picat. nu mi se pare corect

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-a facut nimic incorect, vroia sa vada verificarile ce le faci inainte de a porni. Si trebuia sa verifici si frana de mana.

| DanteNuWhat explică (pentru Ioandelasal):

Am dat frana de mana dar dupa a pus iar frana de mana fara sa stiu la asta ma refer

| Ioandelasal a răspuns (pentru DanteNuWhat):

Frana de mana se verifica chiar inainte de a pleca de pe loc si tu n-ai facut-o.

| darrio2007 a răspuns:

Se pare ca nu ti-ai dat seama că te-a pus la incercare.

| johnnny123 a răspuns:

În primul rând, polițistul a tras frâna de mână din motive de siguranță, ceea ce este absolut normal. Nu te-a "sabotat".

Iar dacă tu nu ești în stare să detectezi că te deplasezi cu frâna de mână trasă, este evident că încă nu ești pregătit să ai carnet.

O mașină cu frâna de mână trasă se simte de parcă tragi după tine un stabilopod.