| Girly97 a întrebat:

Trei indicii care demonstrează că sunt nevinovată și am fost bătaia de joc a unui instructor auto și acum tot din cauza lui plătesc milioane pentru ore suplimentare și rezervarea unei noi mașini la examen, bani pe care nu îi voi recupera vreodată:
1) după ce am aflat de la instructor că frâna de mână nu este foarte utilă, mai bine se ocupă dânsul să mă "scutească" de muncă și că polițistul examinator o va trage și coborî am întrebat diferite cunoștințe care au dat recent traseul, neputând găsi niciun răspuns afirmativ și chiar spunându-mi că este suspicios;
2) Am renunțat să mai facem plecări de pe loc cu noul instructor pentru că evident a spus că mi-am pierdut timpul degeaba cât timp făceam ore suplimentare cu fostul instructor până la al doilea examen și făceam o grămadă de plecări de pe loc. Oricât de multe fac nu ar fi rezolvat problema cu frâna de mână și în plus controlez foarte bine ambreiajul la toate plecările de pe loc chiar mai bine decât alți cursanți! La al doilea examen, problemele cu oprirea motorului și imposibilitatea plecării de pe loc s-au oprit miraculos după ce m-a atenționat polițistul examinator că am uitat frâna de mână și am coborât-o!
3) Alt indiciu este că încă de la primul examen unde mi s-a oprit motorul de 5 ori și nu am putut pleca deloc de pe loc am reușit din prima încercare fără absolut nicio dificultate pe două mașini. Spre uimirea noastră nu am avut probleme cu plecarea de pe loc cu două mașini diferite FĂRĂ pedale suplimentare, NU am oprit niciodată motorul și nici nu am "stresat" mașinile că aș ridica prea repede piciorul de pe ambreiaj sau că plec cu treapta 3, singurele acuzații ale fostului instructor pe care mi le tot repeta!
Îmi dați dreptate acum? Am tot dreptul să fiu nervoasă pentru că am cheltuit mulți bani pentru nimic și nu îi voi mai vedea vreodată înapoi și incidentul va continua cu viitorii cursanți care aleg fostul meu instructor și NIMENI nu face NIMIC!

20 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu te supăra dar din tot ce postezi aici e clar ca nu esti facuta pentru asa ceva.
Degeaba dai vina pe altii.

| vlllaaddd a răspuns (pentru darrio2007):

Sunt de acord cu domnul darrio

| Drake21 a răspuns (pentru darrio2007):

rolling on the floor da nu e nimeni facut pentru ceva, totul se invata si talentul se lucreaza incontinu

| johnnny123 a răspuns:

Ai trecut demult în zona penibilului, dar văd că nu te oprești...

Ți-am mai spus de câteva ori: Nu este vina altcuiva că după 8 luni de școală tu uiți în continuare să tragi frâna de mână și nu reușești să pornești corect o mașină de pe loc.

Este o chestie atât de banală încât o poți învăța într-o oră cu tatăl tău. Nici măcar nu ai nevoie de instructor.

Degeaba cauți "indicii" și aprobări. Este 100% vina ta. Punct.

Este ca și cum la 25 de ani nu ai ști cât fac 5 x 5 și ai da vina pe învățătoarea pe care ai avut-o în ciclul primar. Chiar dacă acea învățătoare a predat prost la vremea respectivă, este penibil să o mai folosești ca scuză.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Cand te sui la volan, prima data iti asezi scaunul, iti aranjezi oglinzile, iti pui centura si apoi verifici frana de mana.
Nu e atat de complicat sa o lasi jos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi l sugi tu garoi imputit, pana la noapte ai timp sa dai "nefolositor" la toate comentariile, cauta ca am un comentariu la o postare si din 2017 nu doar 2021-2023

| DovleacTurbat a răspuns:

Pai și până la urmă, ai luat permisul?

| vlllaaddd a răspuns (pentru DovleacTurbat):

Iti dai seama ca nu a luat permisu, uita-te prin intrebarile ei

| vlllaaddd a răspuns (pentru DovleacTurbat):

Https://www.tpu.ro/......oate-pica/

uite la ce raspuns a dat funda si ea chiar a crezut.

| DovleacTurbat a răspuns (pentru vlllaaddd):

Pedeapsa, cred că depinde de județ. Mie, mi-au dat cu suspendare laughing)

| Sekim a răspuns:

Mie mi se pare ca e o problema la tine. Ai pus 9999 de intrebari si se pare ca nu ai inteles absolut nimic din ele. Intrebarea mea este, de unde si pana unde ai inteles tu de la instructor ca frana de mana nu trebuie sa fie ridicata cand ne punem in miscare? Daca el a spus ca nu e utila, poate se referea ca la masina respectiva frana de mana nu tine asa bine. Daca tu deja vorbesti de examen, draga mea, ai probleme grave, tu nu trebuie sa ai vreodata permis. Ai dat sala si la sala in chestionare ai intrebare care spune foarte clar ca frana de mana trebuie ridicata pentru a nu supraincalzi franele in timpul mersului. Pe langa asta, daca nu ridici frana de mana la plecare, pierzi 8 puncte ( din cate imi amintesc eu ). Pe langa asta, ce ai scris tu aici nici nu este o intrebare, e o conversatie in care incerci sa iti scuzi esecul in fata unor oameni pe care nici nu ii cunosti. Daca tie ti s-a oprit motorul de 5 ori, vazand un martor rosu suspect in bord, nu te ai intrebat si tu de ce se intampla asta? De ce merge masina infranat sau de ce nu pleaca de pe loc? rolling on the floor. E penibil sa dai vina pe altii pentru asemenea greseli. Si chiar si asa, degeaba cauti scuza ca nu te a invatat faza cu frana de mana. Daca tot te a corectat acel politist examinator cand ai gresit, cum se face ca dupa ce ai rezolvat problema tot ai picat? rolling on the floor

| nukeyly a răspuns:

Din pacate viata nu e dreapta de multe ori sau univesul lucreza in spate si trage sfori neintelese inca, iar altii respira degeaba si sistemul ii tolereaza.
De crezi ca ai dreaptate aduna probe ia-ti nu avocat ZEN si zdrobeste legal primul instructor; daca ai sange / nervi / timp si resurse. Spor. CHEN-ZEN.

| vlllaaddd a răspuns:

Parerea mea e ca esti printesa lui tati si EL sparge milioane pe orele tale de conducere si tu nu ai bagat nimic la cap de 8 luni de zile si inca mai vrei permis, laughing auzi la ea tu chiar ai crezut cand a spus instructorul ca examinatorul iti va ridica si cobora frana de mana laughing

si 3) pai cum controlezi mai bine ambreiajul decat alti cursanti daca ti s-a oprit motorul de 5 ori la plecarea de pe loc la examen laughing auzi la ea povesti

ai tot dreptul sa fii nervoasă pe tine pentru ca nu gandesti si spargi milioanele lui tati pe
orele tale inutile de condus pentru ca nu bagi nimic la cap

tu esti toata vina

| DomnulPoliticos a răspuns (pentru vlllaaddd):

Cand examinatorul face o intervenție se penalizează cu 21 puncte ceea ce automat inseamna ca ai picat, ea a crezut ca examinatorul face schema cu frana de mana, probabil se astepta ca politaiul sa si dirijeze el volanul si controlul vehiculului

| Drake21 a răspuns:

Pai asta era secretul rolling on the floor sa castige m ai multi bani, eu il impuscam rolling on the floor

| cfrtobias a răspuns (pentru Drake21):

Ori ea greseste si da vina pe instructor ca e mai usor, https://www.tpu.ro/......oate-pica/ funda de aici zice tot :))

| Drake21 a răspuns (pentru cfrtobias):

Instructorul are datoria sa o invete sa conduca si sa o sustina chiar daca ea greseste, pentru ca de aia platesti scoala de soferi, restul e "genul programului: comedie"

| Drake21 a răspuns:

Nu intelegi ca meseria instructorului este sa invete toti oamenii care platesc sa conduca, daca acest instructor nu este in stare sa invete atunci lasa pe un alt instructor, nu o lungi ca sa m ai castigi niste Bani in Plus

| Drake21 a răspuns:

Pai sa se oboseasca ma ca de aia e instructor ( si sa scoata tot ce i m ai bun din elevi), asa trebuia sa se faca pescar

| Ciprian998 a răspuns:

Da