| Balan_Cristian_1997 a întrebat:

Am detinut un permis de conducere de profesionist pe care mi la anulat. Pentru redobandire in afara de examenul auto, trebuie sa mai dau si orasul?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, trebuie sa sustii atat testul teoretic (sala), cat si testul practic (orasul).

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca ti-a fost anulat permisul, si nu doar suspendat, da, va trebui sa dai din nou de permis.
Nu stiu insa daca vei mai face scoala de soferi, sau nu. Intereseaza-te la cea mai apropiata sectie de politie. Le prezinti procesul verbal, si iti vor spune ce trebuie sa faci pentru a deveni din nou sofer.
Daca ti s-a deschis dosar penal, banuiesc ca ai si interdictie de a mai obtine permisul, o perioada.