| anonim14081995 a întrebat:

as avea si eu o intrebare. Cand un permis de conducere este considerat deteriorat daca este foarte putin zgariat este vreo problema? Iar daca in caz mi-l ia pot sa fac imediat altul sau se suspenda pentru anumite zile si trebuie dat examenul de redobandire? Dar mentionez, este foarte putin zgariat, aproape trebuie sa fii atent sa se vada.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Permisul este deteriorat daca nu este in intregime lizibil in ce priveste datele de pe el. Daca este asa cum spui nu trebuie preschimbat. In cazuri de deteriorare se preschimba fara probleme, nu se suspenda nimic si nu trebuie sa sustii vreun examen.

1 răspuns:
| Tpuist a răspuns:

*vreo. Învață româna.