| anonim_4396 a întrebat:

Am folii pe fata la mașina, de cam o luna, însă nu am văzut sa fi fost probleme cu poliția, deși mai mult ca sigur m-au văzut. As putea sa le dau jos fără nici o probelma dacă sunt oprit de poliție, nu as avea de ce sa ma opun, însă daca de exemplu cineva îmi face poza la mașina și la număr, in care se vede ca geamurile sunt fumurii și depunde o plângere as putea fi sancționat?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vei fi sanctionat doar daca te prinde politia in trafic.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu te sanctioneaza nimeni dupa poze, dar daca te opreste politia ramai usor fara talon

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Primul politist care te opreste, iti poate retine certificatul de inmatriculare, si iti aplica si o amenda mare, indiferent daca o dai jos atunci, sau nu.

| MynameisG3NI4L a răspuns:

Doar cu un advertisment, nu iti fa griji, daca nu le scoti dupa
advertisment atunci ei amenda sau primesti puncte