| anonim_4396 a întrebat:

e o problema și am nevoie urgent de ajutor, deci acum ceva timp, un prieten mi-a zis ca își vine Mașina, un A4 din 2007 berlina, la 2700€, era disperat, doar sa o cumpar, are probleme mari cu datorii etc... nu ma bag la el in viata, eu când am auzit A4 2007 la 2700€ imediat i-am dat omului banii și am făcut după câteva zile acte, l-am întrebat chiar de mai multe ori "Ești sigur ca o dai așa?" El, "Da, da, ia-o doar ca am nevoie de banii aia urgent" am zis fie, iau, am luat-o el a plecat după o luna in afara, cică la munca, nu am vorbit deloc luna aia, eu in timpul acela am vândut mașina cu peste 5000€, am încercat sa mușamalizez lucrul asta, sa nu afle, ca mai mult ca sigur se supăra, imediat după ce am pus-o pe site, la 3-4 zile am dat-o însă a aflat ca am dat-o la prețul ala de la un prieten, in momentul ala, a avut o criza, i-am spus sa ne întâlnim sa vorbim, când ne-am văzut, am avut noroc ca, cu el mai era un baiat și cu mine un prieten, dacă nu ma bătea de nu mai știam de el, a sărit la bătaie, eu am încercat sa îl opresc, iar cei doi care erau cu noi încercau sa îl țină, l-au ținut 2-3 min părea ca s-a linistit, după care iarăși a sărit la bătaie și sa ma înjure "Ca de ce i-am vândut mașina Și multe altele care nu pot sa le scriu aici, când mi-a dat-o nu mi-a spus sa nu o vând, mi-a spus ca are nevoie de bani, ca nu îl mai doare de mașina, acum parca îmi e și frica sa mai merg singur pe strada, m-am gândit chiar sa sun la poliție in caz ca mai are o tentativa și sa ii fac o plângere, îl inteleg, mi-e mila de el, i-am și spus sa nu își vândă casa părintească, ca aia o mai are doar, și nici pe es nu ia mai mult de 25.000€, in fine, ce as mai putea sa fac sa se calmeze situația?

2 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Adui aminte dobitocului ca tu l-ai intrebat de mai multe ori daca vinde sau nu masina la pretul ala
Nu e vina ta ca e prost el, daca mai face pe smardoiul fai plangere la politie sau ma rog doar poti sa il amenti cu politia

| Emma30555 a răspuns:

Nu are de ce sa se crizeze el ți a vândut o, tu faci mai departe ce vrei. Decât dacă nu a fost altfel înțelegerea