| Georgian620 a întrebat:

Am la scuter pe spate frana pe tambur..in ce consta aceasta frana? va intreb asta deoarece cand pun frana cat de tare asi apasa'o tu pot pune brusc sa ma zguduie putin sau sa zici ca lasi urma de cauciuc in spate... nu. si nu am idee daca asa este facuta frana pe tambur sau nu imi tine mie..ca de oprit sa zic ca ma opresc imediat cand apas numai ca nu se compara cu cea de pe fata care este frana pe disc si te arunca dupa scuter daca o pui din viteza. Intrebarea este...ce ar trebui sa fac la frana pe tambur ca sa tina mai bine? La ce pret ar ajunge sa o schimb daca nu este buna.? Si pe ce se bazeaza aceasta frana? Ce contine?

1 răspuns:
| DANEMERNIC a răspuns:

In spate are o tija cu o piulita strange cate putin piulita aceea si incearca. daca merge trebuie schimbati sabotii din interiorul tamburului.