| Andrei16Cristian a întrebat:

Am luat un motoscuter de 50cc cu acte de Italia, nu sunt traduse, as putea sa il inscriu pe primarie la tara?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa-l inscrii abia dupa ce faci traducerea actelor din italiana in romana. Traducerea trebuie facuta de un traducator autorizat si apoi faci legalizarea semnaturii traducatorului la un notar public.

| Andrei16Cristian explică (pentru Ioandelasal):

Cat costa?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Andrei16Cristian):

Traducerea costa cca 40-50 lei pe pagina iar legalizarea semnaturii traducatorului cca 40 lei pe act.

| viotedy a răspuns:

Doar dupa traducere, carte, ITP.Ai ceva cheltuieli.