| Florin_Comsa_1997 a întrebat:

Am mers cu bicicleta pe autostrada si am primit amenda si ce amenda este de circulatie sau rutiera? Si unde o pot plati?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Este acelasi lucru.
2.O poti plati la orice unitate CEC si sa duci chitanta la organul de politie din care face parte cel ce te-a amendat.
Daca o platesti in 48 ore atunci platesti numai jumatate din minim. Numai bine!

| mgtow a răspuns:

Nu conteaza cum ii zici dar mai bine suna amenda in trafic si o platesti la cea mai apropiata sectie de politie pe raza unde locuiesti.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Circulația de drumurile publice face parte integrantă din codul rutier.
Plătești la Garda financiară/Primărie/CEC.
Pa, pa.

| IMC90 a răspuns:

''Am mers cu bicicleta pe autostrada''
Nu esti foarte sanatos laughing

La circa financiara o platesti.

| DarkMyst1 a răspuns:

Cum sa mergi ba cu bicicleta pe autostrada... nu esti sanatos? laughing)

| Florin_Comsa_1997 explică:

Mersi pentru raspuns Spetsnaz