| anonim_4396 a întrebat:

Am mici probleme cu acceleratia si nu inteleg de ce.
Am pus in urma cu 1 saptamana motorina 55 de la Rompetrol si de atunci acceleratia mea e lenesa.
Luni am parcat masina si am stins motorul imediat dupa un drum lung in care am turat masina grav. Peste 3 ore am pornit din nou masina si tremura foarte tare, un tremurat neobisnuit, aproape ca imi facea masaj scaunul si am prins extrem de greu a 4-a apoi si-a revenit acceleratia.
Azi dimineata din senin mi-a murit acceleratia, efectiv trebuia sa apas la maxim pedala altfel nu aveam cum sa misc masina din loc. Am parcat imediat masina, am stins motorul, am asteptat 15 minute apoi am repornit motorul si acceleratia si-a revenit. Tocmai am adaugat de 35 lei motorina 51 si am testat acceleratia si se pare ca momentan nu mai are probleme.

In tot timpul asta masina a mers cu motorina 55 de 50 de lei si acul rezervorului aproape de 0 dar totusi nu era becul aprins.

As vrea sa stiu motivul pentru care mi-a murit acceleratia la intervale de timp foarte mari adica luni prima data si ultima data joi dimineata.

Am un bmw seria 3 e 46 320 D anul 2000

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Astea nu-s mici probleme. De verificat injectoarele, mai precis duzele!