| Valentin5437 a întrebat:

Am un logan 1.4 75 cp 2009 fabricatie! Cand apas acceleratia dintr-o data acul de la turatie fuge prea sus decat trebuie! Sa zicem ca am 50 hm/H si accelerez cu pedala, la fund pe treapta 4... Acul imediat sare de 3 mii ture si se intoarce undeva pe la 2.5 de ture, dupa care urca la loc, eu mentinand pedala la maxim... ce inseamna asta?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Probleme cu ambreiajul cel mai probabil

| TrăieşteClipa a răspuns:

Inseamna ca-ti patineaza ambreiajul.

| Valentin5437 explică (pentru TrăieşteClipa):

Si mai pot face kilometri cu ea?

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru Valentin5437):

Se mai pot face multi km daca nu accelerezi brusc.Trebuie sa mergi mai batraneste.

| Daaniell a răspuns:

Incerca si varianta de calibrare a acelor,... apasa pe butonul din bord,(intre turometru si vitezometru) si in acelasi timp pune contactul, si mentine,, butonul'' apasat cam 10*15 secunde, pana cand acele se vor misca(la turometru se va misca din mie in mie, iar la vitezometru se va misca la 20, 60, 100, 140, ceva de genu
daca nu merge, repeta de 2-3 ori