| Tyros a întrebat:

Am nevoie sa folosesc timp îndelungat (câteva ore pe zi) un laptop in mașină (mașina stand pe loc tot timpul). Mă gândesc să folosesc un invertor sinus pur care sa fie legat direct la bornele bateriei auto sau la priza de 12v. Cu motorul la ralanti presupun că se va consuma bateria auto destul de repede, așa că am de gând să proptesc ceva de pedala de accelerație, pentru a obține o turație mai mare la ralanti și să mă asigur că nu descarc de tot bateria. Mașina e un Opel Astra H diesel 1.7. Credeți că pot strica ceva la mașină dacă o țin turata sa zicem la 2500 rpm in ralanti timp de câteva ore (6-8 ore)?

Răspuns Câştigător
| SoulReaver a răspuns:

Nu o sa descarci bateria, opresti becurile si o lasi la relanti. Nu o tura inutil, consumi mai mult si atragi atentia asupra ta. Alterntorul va face fată nu consumă laptopul si invertorul atat de mult. Nu sudezi cu el.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu te gandesti cat te costa asa ceva?
La combustibilul consumat, ma refer. Doar ca tu sa stai cu laptopul in masina? Nu ai casă?
Sau esti polițai si stai la filaj?

| helpforyou a răspuns:

De ce ai nevoie de toata acesta "nebuneala"? Sunt mult prea complicat.