| TZYGANU a întrebat:

An un Opel Astra G, diesel, motor 2000, s-a oprit si nu mai porneste. am schimbat filtru de motorina.Nimic. Porneste cu spray si se opreste, nu am pedala acceleratie, ce poate fi?

4 răspunsuri:
| claaau a răspuns:

Motorina mai ai? vezi ca poate fi si pedala de accelaratie sau un injector sau pompa de motorina uitate la filtru de motorina si vezi cum arata si daca trage motorina din rezervor.

| J3nnif3r a răspuns:

Ai testat bateria? (Eu am avut problema asta si se pare ca era doar bateria descarcata)

| TZYGANU explică (pentru J3nnif3r):

Am fost la mecanic si cica e calcuratorul pompei de injectie dus, astept sa vina de la reparat?

| TZYGANU explică:

Am rezolvat... calculatorul la pompa de injectie a fost de vina, acum merge masina, 650 lei reparatie cu totul cu manopera...