| Priap a întrebat:

Am o intrebare : am un piaggio bravo si cand vreau sa-l pornesc pur si simplu motorul se opreste dupa vreo 2-3 sec de la pornire, si nu am ce-i face, oare ii de la bujie? sau de la carburator?

2 răspunsuri:
| KaPy2 a răspuns:

Curata-i bujia și carburatorul, s-ar putea sa ai vreun gunoi în carburator și sa nu-ți alimenteze bine, funda?

| mihaita256 a răspuns:

Pai scoate bujia si curat-o ca sa fii sigur ca nu de la ea e problema daca nu inseamna ca e de la carburator da eu cred ca ar trebui sa cureti bujia