| basick a întrebat:

am un moped piaggio Si si cand il pornesc merge o bucata dupa care se opreste si o ia greu am tras de soc si tot degeaba, sau mai am un moped tot piaggio bravo si scoate un zgomot nu stiu de unde ori e de la toba ori de la motor ori de pe la carburator toba nu e sparta (zgomotul se aude tare nici nu auzi daca vorbeste cineva cu mine pe moped) din ce cauza? ambele mopede sunt de 49cm3 (daca mai doriti informatii ziceti-mi). Ajutati-ma va rog funda! :-d

Răspuns Câştigător
| monsterRyder a răspuns:

Sunt si eu pasionat de motociclete, dar HABAR n-am de tehnica lor.Incearca sa le duci la un service auto.Stiu ca repararea motocicletelor este o joaca de copii, dar eu habar nu am! Mergi cu el pe teren accidentat(adica la tara?)S-ar putea sa fie asta, Piaggio sunt scutere sensibile happy.
P.S Cumde naiba ti-ai convins parintii sa te lase sa mergi pe motor? Vreau si eu, dar tot zic ca o sa devin donator de organe...big grin

| basick explică (pentru monsterRyder):

laughingfaza cu "donatorul" mi-a placut asa este merg cu el la tara...cu reparatul m-am gandit sa le duc la reparat dar am vrut sa vad ce sfaturi imi datibig grin iar pe parinti nu i-am convins eu ei mau indrumat sa iau unul si unul l-am primit cadou de la ei:-p

| monsterRyder a răspuns (pentru basick):

Ok,atunci,mi-a venit ceva.Vezi bateria.S-ar putea sa ai probleme electrice.Nu am idee de la ce poate fi altceva.Vezi motorul, sa nu se fi inecat, schimba uleiul.

| basick explică (pentru monsterRyder):

Am ulei rosu care il folosesc la piaggio SI iar la piaggio bravo am ulei verde dar nu cred ca asta e am sa ma uit sa vad daca e inecat motorul mersi pentru raspunsuri:d