| motobiz a întrebat:

Am o intrebare cu privire la reglajul carburatorului unui scuter honda bali 50cc.surubul de langa galeria de admisie cate ture se desface dupa ce a fost strans la maxim.aceeasi intrebare si pentru surubul din mijloc.as vrea un raspuns din partea celor care au facut acest reglaj nu pareri despre cum s ar putea face. multumesc

Răspuns Câştigător
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Asa arata carburatorul tau, surubul de amestec cel de catre galeria de admisie il strangi de tot apoi il desfaci o tura si jumatate! Ti-am raspuns si ieri, o tura completa reprezinta 360 de grade! Cu siguranta acolo ai gresit! Daca dai carburatorul jos vei observa pistonasul din interior, daca te uiti pe partea cu flansa ce vine catre galeria de admisie! Acum daca strangi surubul de pe mijloc vei observa ca pistonasul pe masura ce strangi se deplaseaza in sus si creste fanta dintre el si corpul carburatorului! Tu trebuie sa-i lasi o fanta de 1.5 milimetri intre pistonas si corpul carburatorului! Pune carburatorul sus si porneste-l! ti atasez aici si carburatorul!
http://www.ebay.it/......2535519625

| motobiz explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

Multumesc mult, cred ca primul lucru pe care trebuie sa l invat este sa am rabdare, dar mi s-a parut ca are consumul cam mare si am vrut sa fiu sigur ca are reglajele corecte

1 răspuns: