| andrei099686086 a întrebat:

Am o laguna 2 initiale Paris si de cand este frig, face figuri displayul de la navi... se stinge, se aprinde... Cine stie de ce primeste funda!

1 răspuns:
| romeo78 a răspuns:

Bordul nu mai este etanș, pătrunde umezeală în interiorul său, noaptea îngheață, iar acea gheață a distrus izolațiile cablurilor, contactelor de la sistemul de navigație și face scurt.
La un service, trebuie demontat sistemul de navigație și verificat ce este în interiorul bordului, starea cablurilor, ș.a.