| Nairda777 a întrebat:

Am un telefon care imi face figuri (scrie singur,intra in aplicatii,imi aprinde lanterna,etc),inca il am in garantie dar am displayul putin spart, mi-l mai primeste?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

E problema cu touch-ul.
Daca si ecranul e fisurat, atunci pot invoca defectiunea provocata mecanic si sa perceapa taxa pentr remediere.
Oricum, daca repara un service autorizat de producator, dupa reparare continua garantia, chiar daca repararea ai plait-o.

| robby212 a răspuns:

Nu.

| Nairda777 explică (pentru robby212):

Nu e de la dislay, asa facea si inainte sa se buseasca

| robby212 a răspuns (pentru Nairda777):

Nu poți să dovedești asta.
Cel mai probabil îți vor spune că telefonul a suferit un șoc mecanic în urma căruia s-a defectat, astfel scăpând de problema ta.Vezi ce scrie pe garanție. Dacă a fost lovit, s-a cam terminat cu garanția.
Eventual îl repară pe bani.

| iDarkness a răspuns:

Daca ecranul e "crapat" nu mai beneficiezi de garantie.

| ciuca2 a răspuns:

Eu am telefonul impecabil din orice punct de vedere. Dar cand se incalzeste incepe sa umble singur. Daca este rece nu are probleme. Ti-am oferit aceste detalii ca sa uti dai seama ca nu neaparat touchul o ia razna daca il ai fisurat.

| DaniGaming a răspuns:

Ț-ul primeste ca merge greu nu au motiv sa zica ca merge greu ca l-ai spart. Zile ca vrei doar s-al repare dar ecranul sa n-ul faca pentru ca o sa zica ca tu l-ai spart.Deci da dar sa nu le zici sa-ti repare ecranu ca nu o facwinking

| urgotadc a răspuns:

Daca inca e in garantie, nu e nicio problema.