| nikoleta93 a întrebat:

Am o masina din 2002 acum am numere rosii, mai trebuie sa platesc taxa de poluare la ea? sa imi raspunda doar cei care se pricep nu tot felul de raspunsuri... dau fundita :*

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Daca masina nu a mai fost inmatriculata definitiv in Romania, trebuie sa platesti taxa. Banuiesc ca avand numere rosii, masina a fost adusa din strainatate. Daca a fost inmatriculata in Uniunea Europeana, iti poti recupera taxa in instanta.

| msnew2011 a răspuns:

Da e nevoie sa platesti taxa de poluare, uite aici poti sa afli si cat te costa http://static.anaf.ro/static/10/Anaf/calculator_taxe/taxa_poluare_2012.html introduci datele si iti da suma exacta