| benga94 a întrebat:

Am o nelamurire! Sa zicem ca un logan consuma 10litri la 100/km daca ai pun gpl consuma tot 10litri la100/km? adica intelegeti la ce ma refer! orice masina care are un anumit consum de benzina sau motorina daca punem gpl pe eal consuma tot atatia litri? astept raspunsurii, funda!

Răspuns Câştigător
| stefan110310 a răspuns:

Consumul de gpl in cazul tau poate fi in cel mai bun caz de vreo 12%. acum depinde foarte mult de cum este setata instalatia. te sfatuiesc sa-ti pui instalatie secventiala( adica porneste pe benzina si la 30 grade C se comuta pe gaz). reglajul ti-l fac baietii care-ti pun instalatia printr-un laptop. poti avea optiuni gen la 4000 RPM se comuta pe benzina pentru demaraj mai bun in depasiri

3 răspunsuri:
| dru1darius a răspuns:

Consumul de gpl ii putin mai mare fata de consumul normal, adica daca consuma 10% benzina, cu gpl consuma 12%, insa pretul la gpl ii la jumate fata de benzina/motorina

| seagate a răspuns:

Cu gpl ar trebui sa consume 11-12 l.

| popavlm a răspuns:

Consumul creste cu 20-30%