| Dahdg a întrebat:

Un consum de 13 % e mult la masina ma refer? Cum se calculeaza... 13 litri?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Da magazia de cd-uri inseamna ca ai undeva (sub torpedou sau in portbagaj sau mai stiu eu unde a montat producatorul sau cumparatorul) un fel de cd-player care suporta 6 cd-uri cu muzica odata, urmand ca tu sa selectezi ce cd doresti din interfata din bord, interfata radio.
Din cate stiu majoritatea acestor magazii suporta formatul track, dar exista sanse sa fie si magazie care sa suporte mp3 player.
Daca suporta doar piese track (adica 15-20 pe cd) poti sa iti cumperi un mp3-player si sa renunti la aceasta magazie...un mp3 player decent este 200-300 de lei.
Sper sa te fi lamurit.

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Este multisor dar depinde de motorizare
Nu zic ce consum am la Nissa ca nu este relevant dar este mult mai mult decat ce ai scris tu.
La masina pe care o folosesc zilnic o japoneza 2 litri non-turbo am in jur de 10L/100 km in oras, este benzinara...
Daca intuiesc bine 13L/100 la o masina diesel poate sa aiba un audi A6 3.0 tdi de ex. in oras ...bine chiar si mai mult.

| Dahdg explică (pentru Simpatic):

Un pasat 1.6 benzina nu stiu sigur poate in oras consuma mai mult.omu a recunoscut ca in oras cam 8 chiar m-ai mult

| Simpatic a răspuns (pentru Dahdg):

Ok dar ai mentionat ceva de 13/100 km si acela este un consum maricel chiar spre mare.
8/100 sau 10/100 in oras pentru o masina pe benzina este in cotele admise sa zicem asa fie si motor de 1.6
Dintre toate masinile diesel cu care am mers toate dar absolut toate (Special motare de 2.0-3.0) aveau un consum mai mare decat spunea proprietarul ca are, in oras toate masinile au consum maricel indiferent de motorizare sau combustibilul folosit...

| Dahdg explică (pentru Simpatic):

Eu is icepator si iti multumesc mult de sfat.mai am o intrebare magazie 6 CD-uri, asta inseamna ca e fara stik la casetofon ma refer?

| Simpatic a răspuns (pentru Dahdg):

Da magazia de cd-uri inseamna ca ai undeva (sub torpedou sau in portbagaj sau mai stiu eu unde a montat producatorul sau cumparatorul) un fel de cd-player care suporta 6 cd-uri cu muzica odata, urmand ca tu sa selectezi ce cd doresti din interfata din bord, interfata radio.
Din cate stiu majoritatea acestor magazii suporta formatul track, dar exista sanse sa fie si magazie care sa suporte mp3 player.
Daca suporta doar piese track (adica 15-20 pe cd) poti sa iti cumperi un mp3-player si sa renunti la aceasta magazie...un mp3 player decent este 200-300 de lei.
Sper sa te fi lamurit.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu zici despre ce motor e vb, dar la majoritatea e un consum mare chiar.

| Dahdg explică (pentru suntserios):

La un pasat 1.6 benzina vreau sa il cumpar

| DaTRoll a răspuns:

13 litri la 100 km