| XterIasi a întrebat:

Am o problema, am un w203 si mi s-a dus navigația (aftermarket) primeste curent dar cand apas pe buton nu se deschide (e cu tochscreen), am decis sa pun un mp3 simplu. Conectez mufele, se potrivesc dar nu se aprinde mp3ul, apoi am probat la altcineva si merge ca prin urmare mp3 nu e de vina... Aveti vreo idee ce poate fi?

1 răspuns:
| cyberalex a răspuns:

MP3. Vedeti iesirile (care fir este alim, care este boxa SX, DX fata, SX, DX spate) in manualul de instalare sau pe spatele aparatului. Verificati siguranta din spate.
Din manualul navigatorului (sau schema electrica a masinii), vedeti iesirile si comparatile cu MP3.
Navigator, verificati legaturile (mufele) si alimentarea (poate fi mai mult de una, si de obicei tot timpul este hot). Alta problema poate fi ca trebuie sa primeasca un consens (semnal) din alta parte, eroare CAN bus (intre COMMAND si DVD drive), etc.