| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu portiera de la sofer, masina: volvo v40 1997, cand am deschis astazi portiera, clapeta s-a tras foarte usor, deci abia am simtit-o, si mi se pare ceva in neregula! ajutor, funda!

3 răspunsuri:
| SoulReaver a răspuns:

Pai verifica si tu incuietoarea. Incuie usa si trage de ea vezi se deschide? Daca da inseamna ca e incuietoarea defecta. Sau urcate in masina inchide usa si incearca sa te lasi pe ea sa vezi daca se deschide, in cazul acesta exista pericolul sa se deschida in mers. Poate iti merge usa foarte usor si nu ti-ai dat seama pana acum.

| RB26DETT a răspuns (pentru SoulReaver):

Nu, de 3-4 zile a inceput sa se deschida, usor, m-am lasat pe ea din interior, nu s-a deschis, o sa o incui si incerc sa o deschid dar nu cred, nu e de la incuietoare, cred ca s-a slabit de undeva

| SoulReaver a răspuns (pentru RB26DETT):

Poate s-au slabit balamalele. Cand este usa deschisa incearca sa ridici de ea in sus, daca ai joc s-au slabit.